Wielka Edukacyjna Gra o Ster

Zajęcia żeglarskie dla dzieci

03
03

Czym jest "Wielka Edukacyjna Gra o Ster"?

“Wielka Edukacyjna Gra o Ster” jest przedsięwzięciem przeprowadzającym Twoje dziecko przez szereg zajęć, podczas których nauczy się ono jak samodzielnie radzić sobie w życiu, formułować cele i do nich dążyć. Będzie to efektywna nauka przez zabawę. Od września do końca kwietnia dzieci będą brały udział w warsztatach, na których zdobywać będą niezbędne umiejętności, aby przejść do kulminacyjnego etapu gry - szkoły żeglarskiej - w maju wsiądą do swojego okrętu i poprzez treningi na koniec czerwca staną się jego kapitanem.

Czego nauczy uczestników
“Wielka Edukacyjna Gra o Ster”?

Samodzielności

Kiedy dziecko staje się kapitanem swojego jachtu, samodzielnie stawia czoła wyzwaniom. Dzięki stopniowemu wprowadzeniu w świat żeglarstwa uczy się bycia samodzielnym.

Radzenia sobie
w różnych sytuacjach życiowych

Skomponowany pakiet zajęć uczy podstawowych kompetencji, takich jak: orientacja w terenie, majsterkowanie, szycie, rozumienie zależności w przyrodzie z respektem do żywiołów i promowaniem bezpiecznych zachowań.

Stawiania sobie celów, planowania i ich realizacji

Stawanie się żeglarzem jest procesem. Podobnie pływanie jachtem wymaga dobrze i mądrze postawionych celów, zbudowania planów z uwzględnieniem okoliczności przyrody, warunków pogodowych i dobrania odpowiedniego sprzętu.

Odpowiedzialności
za siebie i innych

Jedna z kluczowych kompetencji, która nie jest łatwa do nauczenia w systemie szkolnym. W żeglarstwie stawiamy na odpowiedzialność za siebie i za załogę. Żeglarstwo jest fantastycznym warsztatem do pracy nad odpowiedzialnością.

Aktywnego spędzania czasu

W czasach, kiedy większość dzieci woli spędzać czas przed komputerem, prezentujemy alternatywę, by we współprcy z innymi zaangażować się w zajęcia na świeżym powietrzu. Jednocześnie dając możliwość przeżywania wspaniałej przygody, która przy wytrwałości uczestników i rodziców, ma szansę pozostać fantastyczną pasją na całe życie.

Efektywności działania

W żeglarstwie konsekwencja i praca prowadzą do efektu. Dziecko na jachcie ma poczucie sprawczości. Ta przekłada się na wysoką samoocenę i motywację wewnętrzną. Poprzez rozwój w nauce pływania jachtem, dziecko uczy się dyscypliny i porządku, które prowadzą do sukcesu.

Jakie zajęcia tematyczne są realizowane?

Pakiet zajęć Wielkiej Edukacyjnej Gry o Ster uczy orientacji w terenie, znajomości środowiska przyrodniczego, praw fizyki i chemii przez eksperymenty, techniki oraz żeglarstwa. Stawiamy na praktyczne umiejętności. Uczymy nowoczesnymi metodami.

04

Co roku w grupach kontynuujących zapewniamy nowy (inny) program dostosowany do potrzeb uczestników.

Informacje organizacyjne o zajęciach

Wiek

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat.

Poziomy zaawansowania

Organizujemy dwa poziomy zaawansowania:
Grupa 1: zaawansowana
Grupa 2: podstawowa

Termin zajęć

Zajęcia odbywają się w czwartki od września do końca kwietnia (tak, jak trwa rok szkolny).
Grupa 1 o godz. 16:00
Grupa 2 o godz. 17:45
W maju i czerwcu odbywają się zajęcia żeglarskie na jeziorze wg ustalonego wcześniej harmonogramu.

Czas trwania

Zajęcia trwają dwie jednostki lekcyjne, tj. 1,5 godziny zegarowej (90 minut).
Zajęcia żeglarskie na jeziorze trwają trzy jednostki lekcyjne, tj. 2h 15 min.

Koszt

1 zajęcia kosztują 60 zł.
Koszt miesięczny zależy od liczby zajęć w danym miesiącu i podany jest w harmonogramie dołączonym do umowy. Zajęcia nie odbywają się w czasie wolnym od zajęć szkolnych (przerwy świąteczne, ferie, długie weekendy).
W przypadku zajęć żeglarskich na jeziorze koszt wynosi 90 zł.

Lokalizacja

Zajęcia odbywają się w Archipelagu Rozwoju na Mickiewicza 23 Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji znajdują się w zakładce Kontakt.
Zajęcia żeglarskie odbywają się na Jeziorze Zaleskim w Porcie Zacisze (ul. Wioślarska, Złotów).

Liczebność grupy

Stawiamy na komfort edukacyjny Państwa dzieci, dlatego tworzymy małe grupy (ok. 8 osób). Dzięki temu możliwy jest indywidualny rozwój każdego dziecka.

Prowadzący

mgr Jarosław Dobrzyński (młodszy instruktor żeglarstwa)
dr Paweł M. Owsianny - zajęcia przyrodnicze
mgr inż. Piotr Witecki - zajęcia techniczne
mgr Wojciech Kuśmirek - zajęcia terenowe
Alicja Fruzińska - zajęcia przyrodnicze
mgr inż arch. Klaudia Skotarczak - architektura portów i doświadczenia

Sposób rezerwacji

W celu rezerwacji miejsca należy uiścić przedpłatę za zajęcia wrześniowe w wysokości 120 zł.

Konto do wpłaty: 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444 PKO BP Jarosław Dobrzyński Archipelag Rozwoju (w tytule proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, Gra o Ster). Proszę równocześnie przesłać informację o zgłoszeniu na adres e-mail: j.w.dobrzynski@gmail.com, celem kontaktu i sporządzenia umowy – zostanie przekazana Państwu umowa wraz z harmonogramem zajęć. 

Informacje dodatkowe

Grupa powstanie przy minimum 7 zgłoszonych uczestnikach, jeżeli grupa nie zostanie utworzona, wpłacone środki zostaną Państwu zwrócone.

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail

Social Media