O nas

W 2016 roku zaczęła się nasza przygoda z Archipelagiem Rozwoju… Postanowiliśmy dzielić się naszą pasją do żeglarstwa, edukacji i rozwoju.

Nie byliśmy sami, bo grupa Przyjaciół Edukatorów (Klaudia, Danuta, Violetta, Piotr, Paweł, Adam i Dominik) z entuzjazmem wysłuchała naszej koncepcji i postanowiła nas wesprzeć swoimi działaniami. Wspólnie stworzyliśmy nasze pierwsze innowacyjne zajęcia: Wielka Edukacyjna Gra o Ster, Młody Programista i Mały Matematyk z LEGO®, Młody Architekt. Zainwestowaliśmy swoje oszczędności, by kupić optimisty, komputery, pomoce dydaktyczne, wyremontować nasze pierwsze pomieszczenie na Mickiewicza (z pomocą kolejnych Przyjaciół: Tomka, Pawła i Rafała)… Mama szyła fartuszki do zajęć laboratoryjnych… To się musiało udać z takim wsparciem. W październiku powitaliśmy pierwszych uczestników naszych zajęć. Każdego dnia utwierdzamy się w przekonaniu, że to, co robimy ma sens, jest niezwykle potrzebne i przynosi niesamowite efekty. Wspieramy w rozwoju dzieci, młodzież i dorosłych. Pokazujemy, jak spełniać życiowe marzenia i realizować pasje. Czy może być coś piękniejszego? 

Z każdym rokiem nasz Archipelag Rozwoju pączkuje i pojawiają się nowe wyspy. To wyspy z kolejnymi zajęciami, by wyjść naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Poławiamy też nowe Perły Edukacji, które razem z nami spełniają marzenie o tym, że edukacja jest przyjemna, a możliwości rozwoju nigdy się nie kończą. Rodzicom Dzieci dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie, powierzając nam swoje największe Skarby życia. 

zespol

Poznaj naszych trenerów

Jarosław Dobrzyński

Współzałożyciel Archipelagu Rozwoju

Instruktor żeglarstwa, jachtowy sternik morski i motorowodny z doświadczeniem w pływaniu na jeziorach, morzach i oceanie, ratownik WOPR, pasjonat podróży i sportów wodnych, instruktor sportu – narciarstwo.

Karolina

Karolina Skotarczak-Dobrzyńska

Współzałożycielka Archipelagu Rozwoju

Informatyk, wykładowca akademicki na UAM, nauczyciel, certyfikowany coach, absolwentka retoryki na UJ w Krakowie, trener myślenia wizualnego, pasjonat edukacji i neurodydaktyki, graphic recorder, jachtowy sternik morski i motorowodny z doświadczeniem w pływaniu na jeziorach, morzach i oceanie, ratownik WOPR, instruktor sportu – narciarstwo. Miłośniczka uczenia się przez doświadczenie i tworzenie interdyscyplinarnych projektów.

Paweł

dr Paweł Michał Owsianny

Dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, specjalista z zakresu funkcjonowania i ochrony środowiska

Badacz środowiska. Absolwent Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych i Wydziału Biologii UAM. Realizator edukacji przyrodniczej w myśl jedności wiedzy i wycieczek regionalnych. Kierownik wypraw UAM Piła NORD Expedition na Spitsbergenie, Ukrainie, czy podwodnych badań jezior Tatr, gdzie odkrywa nowe gatunki. Autor projektów obszarów chronionych, w tym Parku Krajobrazowego Bory Kujańskie. Uczy żeglarstwa, nurkowania i kajakarstwa.

Piotr

Piotr Witecki

Central Cluster Manager BP, prezes Złotowskiego Korpusu Ekspedycyjnego

Inżynier elektroautomatyki okrętowej, pasjonat wynalazków i podróży – szczególnie tych rowerowych. Ciekawy świata i jego ogromu. Interesują go wszelkie połączenia interdyscyplinarne. Organizator kilku imprez rajdowo- przygodowych. Kontakt z innymi ludźmi to dla niego przyjemność. Potrafi zadawać celne pytania i szukać na nie odpowiedzi – Dlaczego? To jego ulubione pytanie. Nie boi się pytać – po co?

Klaudia Skotarczak

Właścicielka Pracowni Architektonicznej

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Od 2012 r. prowadzi własną pracownię projektową. Miłośniczka podróży, literatury faktu. W wolnym czasie lubi śpiewać.

Violetta Michalska

Psycholog i coach, nauczycielka

Nauczycielka matematyki, psycholog, certyfikowany coach, pasjonat i trener myślenia wizualnego, czynny instruktor ZHP.

Wojtek

Wojtek Kuśmirek

Filozof, organizator turystyki kwalifikowanej, Ratownik KPP

Z wykształcenia socjolog i filozof. Były żołnierz, miłośnik turystki kajakowej i rowerowej. Zapalony biegacz i ultramaratończyk, który uwielbia sprawdzać własne granice wytrzymałości. Miłośnik historii II wojny światowej, bardzo lubi czytać i oglądać dobre filmy. Pomaga organizować różne imprezy przygodowo-sportowe, a jedyne czego żałuje to tego, że doba jest za krótka.

Joanna Izdebska

Matematyk, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

Nauczycielka matematyki z ponad 20-letnim stażem. Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Pasjonatka podróży bliskich i dalekich, wielbicielka łamigłówek.

Barbara Wenzka

Nauczycielka, terapeutka

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności nauczycielskiej i dziennikarskiej. Terapeutka Integracji Sensorycznej. W trakcie studiów podyplomowych z zakresu historii. Miłośniczka dobrej literatury i muzyki. Pasjonatka słowa. Uważa, że kontakt z dziećmi i młodzieżą to najlepszy sposób na długą młodość.

Iwona Nawrocka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i plastyki, członkini Amatorskiego Teatru Miejskiego w Złotowie.

Najwięcej radości czerpię z relacji interpersonalnych. Uruchamiając swoją fantazję i energię, wzbudzam dziecięcą kreatywność i chęci do działania. Prywatnie pełnię rolę żony i mamy. Zawsze autentyczna i na sto procent. Bywam też zaskakująca. Tego uczy mnie teatr. Będąc na scenie, uwielbiam grę słów i zabawę mimiką twarzy. Życie ma wiele barw. Od nas zależy, ile kolorów użyjemy, by je namalować – najpiękniej jak potrafimy.

 

Halina Grajczak

Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej, instruktor dziecięcej grupy tanecznej.

Moją zawodową pasją jest matematyka i staram się zarażać nią każdego Młodego Człowieka.
Lubię piesze wędrówki po górskich szlakach i matematyczne labirynty.

Karol Bobkowski

Nauczyciel sztuk plastycznych,
grafik komputerowy

Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Z zawodu grafik komputerowy, z zamiłowania pasjonat komiksów, kina i płyt winylowych. W wolnych chwilach próbuje sił w amatorskiej stolarce, trochę rysuje (głównie do szuflady) i wymyśla kolejne komiksowe historyjki, których nie ma kiedy przełożyć na papier.

Ewa Skrzypa

Nauczyciel języka polskiego, pedagog

Absolwentka filologii polskiej i pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej Akademii Pomorskiej w Słupsku, studiów podyplomowych w zakresie bibliotekoznastwa,  organizacji i zarządzania oświatą, psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej. Pasjami  czytam książki, lubię podróże, zwiedzanie ciekawych miejsc, dobrą muzykę, a nade wszystko rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Lucyna Chwedczyk

Mgr inż. technologii żywności i żywienia

Absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz  Wydzialu Biologii UAM w Poznaniu. Pedagog, oligofrenopedagog, dietetyk. Miłośniczka gotowania w starym i nowym wydaniu. Pasjonatka kuchni polskiej oraz poznawania smaków potraw z całego świata.
Człowiek je żeby żyć, a nie żyje aby jeść.

Izabela Kulasek

Absolwentka filologii angielskiej, animatorka zajęć dla dzieci niepełnosprawnych

W pracy zawodowej kontaktuje się z dostawcami po stronie chińskiej dla polskiego lidera handlu elektroniką.
Uważa, że nauka angielskiego może byc jednocześnie zabawna, jak i efektywna. Stosuje kreatywne podejście i nietuzinkowe metody nauczania języka obcego. Mistrzyni dobrej organizacji czasu i ucieczki od nudy. Wielbicielka high fantasy, gier planszowych, starych gier komputerowych i nocowania pod namiotem. W wolnych chwilach amatorsko gra w disc golfa.

Monika Rębiś

Nauczycielka chemii i matematyki

Absolwentka chemii biologicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczycielka chemii i matematyki. Miłośniczka fotografii i biegania. Relaksuje się podczas rozwiązywania zadań maturalnych z matematyki.  

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail