Warsztaty
hand letteringu

dla młodzieży i dorosłych

hand 03
hand 01
hand 02

Na czym polegają
i dla kogo są
warsztaty hand letteringu?

Hand lettering jest komponowaniem użytkowych form graficznych. Jeżeli umiesz już rysować pierwsze litery i chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak kreatywnie tworzyć wyrazy, napisy i formy graficzne nasza propozycja jest dla Ciebie. Lettering rozwija się stopniowo. Jeżeli posiadasz umiejętność pisania pędzlami, zapraszamy na kolejny etap tworzenia dekoracyjnych napisów z zastosowaniem brush letteringu. Dzięki ćwiczeniom i wskazówkom możesz wznieść swoje projekty na wyższy poziom. Prowadząca warsztaty zainspiruje Cię do tworzenia wspaniałych literniczych dzieł, prezentów, dekoracji i artystycznych przedmiotów.

Do czego wykorzystać hand lettering?

Ręcznie tworzone notatki i napisy, zwłaszcza w erze nośników cyfrowych i wszechobecnej technologii, zyskały nową jakość i znaczenie. W erze popularnego pisma drukowanego zwracają na siebie uwagę, wyróżniając jednocześnie komunikat, który niosą. Dlatego oprócz funkcji dekoracyjnej mogą służyć jako grafika użytkowa: reklamy, ogłoszenia, kartki okazjonalne, zaproszenia, notatki (także szkolne). Zwrócą uwagę klientów na tablicach promujących produkty i usługi, potykaczach, czy ulotkach. Prace wykonane metodą hand letteringu  świetnie sprawdzają się na dużych formatach. Mogą być także oryginalnym prezentem w formie obrazu. 

mothers-day-3373569_960_720

Kamienie milowe warsztatów

Style

Krok po kroku nauczysz się łączyć style, dostosowywać alfabety do swoich preferencji, stosować zasady typografii oraz komponować ze sobą te wszystkie elementy.

Narzędzia

Doświadczysz, w jaki sposób łączyć ze sobą brushpeny i pisaki różnej grubości, jak dobierać kolory oraz kroje pisma, aby forma była ciekawa i spójna.

Techniki

Poznasz alfabety, które można łączyć, zasady komponowania napisów oraz szereg ozdobników, które ubarwią przygotowane formy graficzne.

Inspiracje

Poznając i analizując przykłady oraz wykonane przez siebie napisy odnajdziesz swój indywidualny styl w projektowaniu graficznych form użytkowych.

Magdalena Kozak-Jabłońska

Nauczycielka plastyki i muzyki, metodyk, trener myślenia wizualnego. Pasjonatka sztuki. Miłośniczka podróży.

magda jabłońska

Informacje organizacyjne

Wiek

Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (od 12 lat). Pracujemy w grupie ok. 10 osób.

Termin i miejsce warsztatów

Wkrótce podamy termin.
Jeśli jesteś zainteresowana/y,
daj nam znać!

Przerwa kawowa

W czasie warsztatów przewidziana jest przerwa herbaciano-kawowa. Zapewniamy przekąski.

Prowadząca

mgr Magdalena Kozak-Jabłońska

Koszt warsztatów

Koszt warsztatów 220 zł

Materiały

Zapewniamy wszelkie potrzebne artykuły papiernicze podczas zajęć (narzędzia - brush peny, papier oraz szablony do pisania liter).

Sposób rezerwacji

Liczba miejsc ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą za warsztat w wysokości 220 zł na konto: 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444 PKO BP Jarosław Dobrzyński Archipelag Rozwoju (w tytule proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika oraz „Warsztaty hand letteringu”). Proszę równocześnie przesłać informację o zgłoszeniu na adres e-mail: j.w.dobrzynski@gmail.com w celach kontaktu.

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail

Social Media