Młody Programista

IMG-20220125-WA0012
02
03

Dlaczego programowanie?

Współcześnie programowanie jest językiem, który warto znać tak, jak języki obce. Umiejętność kodowania staje się nie tylko szansą na dobry zawód w przyszłości. Otwiera nowe możliwości. Czym szybciej młody człowiek wkroczy w krainę algorytmów i programowania, tym łatwiej będzie mu na wyższych etapach edukacji.

Jakie korzyści z udziału w zajęciach będzie miał
„Młody Programista”?

Rozwinie pamięć
i kreatywność

Programowanie uczy logicznego myślenia, zapamiętywania, a jednocześnie daje przestrzeń na tworzenie własnych nowatorskich rozwiązań.

Nauczy się koncentracji

W programowaniu ważna jest dokładność i precyzja. Do ich realizacji niezbędna jest umiejętność skupienia się i analizowania. Będziemy je ćwiczyć podczas każdych zajęć.

Będzie potrafił planować, rozwiązywać problemy i wyznaczać sobie cele

Tworzenie programu wymaga dążenia do konkretnego celu, zamierzonego efektu przy zachowaniu wymaganej kolejności. Każdy program rozwiązuje jakiś problem i można dojść do tego rozwiązania na różne sposoby.

Zbuduje poczucie własnej wartości
i samodzielności

Napisany poprawnie program daje konkretny efekt. Kiedy ten efekt pojawia się w zasięgu ręki, dziecko ma poczucie sprawczości i samodzielności. Te składają się na poczucie własnej wartości i motywację wewnętrzną.

Pozna pożyteczne narzędzia IT

Cyfrowy świat składa się z wielu narzędzi, aplikacji, programówi i treści. Nie wszystkie są pożyteczne i bezpieczne. Nauka programowania i krytycznego myślenia wspomaga budowanie świadomości dziecka. Pokazuje wiele nowych możliwości wykorzystania mediów cyfrowych do spędzania czasu w mądry i pożyteczny sposób.

Jak wyglądają zajęcia?

Dzieci i młodzież tworzą programy m.in. w przyjaznym języku Scratch. Programowanie w formie wizualnej sprawia, że z łatwością i przyjemnością uczestnicy zajęć poruszają się w coraz bardziej zaawansowanych językach programowania. Programują także roboty (ozoboty,  LEGO®MINDSTORMS®). Tworzą oprogramowanie dla mikrokontrolerów, budując projekty inteligentnych domów, czy innych rozwiązań znajdujących odzwierciedlenie w rzeczywistości. Poznają narzędzia związane interaktywnymi quizami i awatarami. 

04

Co roku zapewniamy nowy (inny) program zajęć dostosowany
do indywidualnych potrzeb uczestników.

Informacje organizacyjne o zajęciach

Wiek

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Poziomy zaawansowania

Organizujemy dwie grupy dzieci wg poziomu zaawansowania.

Termin zajęć

Zajęcia odbywają się w środy od września do końca czerwca (tak, jak trwa rok szkolny).
Grupa 1 o godz. 16:15
Grupa 2 o godz. 17:45

Czas trwania

Zajęcia trwają dwie jednostki lekcyjne, tj. 1,5 godziny zegarowej (90 minut).

Koszt

1 zajęcia kosztują 60 zł.
Koszt miesięczny zależy od liczby zajęć w danym miesiącu i podany jest w harmonogramie dołączonym do umowy. Zajęcia nie odbywają się w czasie wolnym od zajęć szkolnych (przerwy świąteczne, ferie, długie weekendy).

Lokalizacja

Zajęcia odbywają się w Archipelagu Rozwoju na Mickiewicza 23. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji znajdują się w zakładce Kontakt.

Liczebność grupy

Stawiamy na komfort edukacyjny Państwa dzieci, dlatego tworzymy małe grupy (ok. 8 osób). Dzięki temu możliwy jest indywidualny rozwój każdego dziecka.

Prowadzący

mgr Tomasz Sawa

Sposób rezerwacji

W celu rezerwacji miejsca należy uiścić przedpłatę za zajęcia wrześniowe w wysokości 120 zł.

Konto do wpłaty: 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444 PKO BP Jarosław Dobrzyński Archipelag Rozwoju (w tytule proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, Młody Programista). Proszę równocześnie przesłać informację o zgłoszeniu na adres e-mail: j.w.dobrzynski@gmail.com, celem kontaktu i sporządzenia umowy – zostanie przekazana Państwu umowa wraz z harmonogramem zajęć. 

Informacje dodatkowe

Grupa powstanie przy minimum 7 zgłoszonych uczestnikach, jeżeli grupa nie zostanie utworzona, wpłacone środki zostaną Państwu zwrócone.

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail

Social Media