Mądre wsparcie
rozwoju dziecka

Warsztaty dla dzieci i rodziców

chłopiec
trampki
ojciec

Dlaczego wybrać się
na te warsztaty?

Drodzy Rodzice, doskonale rozumiemy Wasze potrzeby związane ze wsparciem w edukacji i w rozwoju Waszych dzieci. Wiemy, że szkoła stawia przed Waszymi dziećmi duże wymagania, a ilość informacji i umiejętności zawartych w podstawie programowej zdaje się przerastać nie tylko przeciętnego ucznia, ale zaczyna ciążyć także tym, którzy dotąd ambitnie sobie ze wszystkim radzili. Nadzieje na zmiany w systemie oświaty odpłynęły gdzieś daleko, a szara rzeczywistość często przytłacza Wasze dzieci i Was, mądrych rodziców, którzy by nieba uchylili swoim Najukochańszym. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wsparcie w postaci warsztatów, na które zapraszamy rodziców z dziećmi. Podczas spotkań nauczymy się jak budować motywację wewnętrzną dziecka, jak pomóc mu radzić sobie ze szkolnym stresem, jak skutecznie się komunikować i wreszcie, jak się efektywnie uczyć z różnych przedmiotów, biorąc pod uwagę różne preferencje dzieci w tym zakresie.

Program warsztatów

Pierwsze spotkanie
- rodzice

Elementy neurodydaktyki - w jakich warunkach mózg się uczy, budowanie relacji, rozwijanie motywacji wewnętrznej, radzenie sobie ze stresem, dziecko odpowiedzialne za swój proces uczenia się, indywidualne preferencje uczenia się dziecka.

Drugie, trzecie i czwarte spotkanie
- rodzice i dzieci

Poszukiwanie motywacji do uczenia się, rola uważności i systematyczności w procesie uczenia się, planowanie procesu uczenia się, poznawanie różnych sposobów uczenia się, nauka wyszukiwania i selekcjonowania informacji, uczenie się przez zabawę, wykorzystanie nauki w życiu codziennym.

Ostatnie spotkanie
- rodzice

Skuteczna komunikacja, radzenie sobie z obiekcjami, odżywianie a uczenie się, rozwiązywanie konfliktów, wpływ grupy rówieśniczej na rozwój dziecka.

Nauczycielka matematyki, psycholog, certyfikowany coach, pasjonat i trener myślenia wizualnego, czynny instruktor ZHP. Trenerka Archipelagu Rozwoju od początku jego istnienia. Autorka programu zajęć "Mały Matematyk z LEGO". Pracuje jako psycholog w szkole i przedszkolu oraz jako nauczycielka matematyki. Ma doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi i pracy z dziećmi i młodzieżą o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Prywatnie mama dwóch nastoletnich synów.

Violetta Michalska

psycholog, i coach, nauczycielka matematyki

Pracuje z dziećmi i młodzieżą od blisko 20 lat. Jest wykładowcą akademickim w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. Pracuje również w Pracowni Doradztwa w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Zajmuje się wspomaganiem szkół i szkoleniem nauczycieli. Współtwórca Archipelagu Rozwoju i autorka wielu programów zajęć. Miłośniczka uczenia się przez całe życie i wyzwalania motywacji wewnętrznej.

Karolina Skotarczak-Dobrzyńska

informatyk i coach, wykładowca akademicki

Informacje organizacyjne o zajęciach

Wiek dziecka

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców/rodzica. Indywidualizujemy zajęcia do możliwości rozwojowych uczestników.
Pracujemy w grupie ok. 10 dzieci.

Terminy warsztatów

Zajęcia odbędą się w godz. 18:00-19:30 we wtorki:
styczeń 2023: 3, 10, 17, 24
luty 2023: 21 i 28
UWAGA: pierwsze i ostatnie spotkanie przeznaczone jest wyłącznie dla rodziców

Lokalizacja

Zajęcia odbędą się w Archipelagu Rozwoju w Spółdzielni Mieszkaniowej
(ul. Norwida 5, I piętro)

Materiały szkoleniowe

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały warsztatowe i papiernicze oraz pomoce dydaktyczne.

Prowadzące

mgr inż. Karolina Skotarczak-Dobrzyńska
mgr Violetta Michalska

Koszt warsztatów (pakiet: 6 spotkań)

490 zł - pakiet rodzic/e + 1 dziecko
590 zł - pakiet rodzic/e + 2 dzieci
690 zł - pakiet rodzic/e + 3 dzieci

W ramach zajęć istnieje możliwość indywidualnych konsultacji.

Sposób rezerwacji

Liczba miejsc ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń potwierdzonych przedpłatą za warsztaty w wysokości 200 zł na konto: 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444 PKO BP Jarosław Dobrzyński Archipelag Rozwoju (w tytule proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika oraz „Mądre wsparcie”). Proszę równocześnie przesłać informację o zgłoszeniu na adres e-mail: j.w.dobrzynski@gmail.com w celach kontaktu.

II rata wpłaty do 15 stycznia 2023.

 

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail

Social Media