Kurs grafiki komputerowej

dla młodzieży i dorosłych

laptop-2838921_1280
abstract-1231870_1280
macaw-3224711_1280

Dla kogo jest kurs grafiki?

Kurs grafiki komputerowej skierowany jest do przedsiębiorców, pracowników działów promocji, blogerów, osób zarządzających stronami internetowymi firm i instytucji. Przyda się nauczycielom, pasjonatom sztuki i chcącej się rozwijać młodzieży. Tworzenie grafiki komputerowej może okazać się świetnym pomysłem na przebranżowienie się.
W dynamicznie zmieniającym się świecie jest pierwszym krokiem do podjęcia się dodatkowej lub stałej pracy jako grafik.

Czego nauczy się uczestnik Kursu grafiki komputerowej?

Grafiki reklamowe

Tworzenia grafik reklamowych
do portali społecznościowych i stron internetowych.

Przygotowanie
do druku

Przygotowywania grafik do wydruku (w drukarni) - ulotki, plakaty, banery, itp.

Programy graficzne

Tworzenia rysunków w programach graficznych.

Tablet graficzny

Tworzenia rysunków przy pomocy tabletu graficznego.

Rysunki wektorowe

Graficznej obróbki rysunków odręcznych w programie do grafiki (wektorowo).

Obróbka fotografii

Graficznej obróbki fotografii (w tym podnoszenie ich jakości
do wymogów wydruku).

Jak będą wyglądały zajęcia na Kursie grafiki komputerowej?

Uczestnik pozna w praktyce darmowe narzędzia graficzne, takie jak: Krita, Canva, Inkscape, GIMP, czy  Photopea. Dzięki temu, będzie mógł tworzyć efektowne grafiki, nie inwestując w płatne programy graficzne.  

Podczas zajęć skupimy się głównie na przykładach praktycznych, teoria będzie ograniczona do minimum. Zależy nam, by kurs był maksymalnie użyteczny dla uczestników. 

Zdajemy sobie sprawę, że uczestnicy mają różne potrzeby  i reprezentują różne poziomy zaawansowania, dlatego podczas kursu będziemy indywidualizować pracę na zajęciach oraz dostosowywać tempo do wszystkich.

Podczas każdych zajęć  utrwalamy wcześniej poznany materiał i będzie możliwość konsultacji.

workplace-2230698_1280

Informacje organizacyjne o zajęciach

Długość kursu

Kurs składa się z pakietu 14 zajęć (28 godzin dydaktycznych).
Każde zajęcia trwają 90 min. Odbywają się w poniedziałki
od godz. 18:00 do 19:30.

Harmonogram

Zajęcia będą odbywać się
w terminach (rok 2023/2024):
listopad: 6, 13, 20, 27,
grudzień : 4, 11, 18,
styczeń: 8, 15, 22, 29,
luty: 5, 26,
marzec: 4.

Lokalizacja

Siedziba Archipelagu Rozwoju
przy Alei Mickiewicza 23

Małe grupy

Stawiamy na Państwa komfort edukacyjny, dlatego tworzymy małe grupy (ok. 8 osób). Dzięki temu możliwa jest indywidualizacja zajęć.

Koszt

Całkowity koszt kursu: 840 zł. Możliwa jest płatność w dwóch ratach:
- pierwsza 420 zł (w celu rezerwacji miejsca),
- druga 420 zł (do końca grudnia).

Prowadzący

mgr Karol Bobkowski

Zaleca się, aby każdy uczestnik przychodził na zajęcia ze swoim sprzętem (laptopem i jeśli posiada to z tabletem graficznym), aby zainstalować odpowiednie wersje i móc ćwiczyć w domu pomiędzy zajęciami.
Jednocześnie jesteśmy przygotowani, aby każdego uczestnika wyposażyć
w laptop podczas zajęć.

Sposób rezerwacji

Ilość miejsc ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą pierwszej raty na konto:  13 1020 3844 0000 1402 0179 9444 PKO BP Jarosław Dobrzyński Archipelag Rozwoju (w tytule proszę wpisać: imię i nazwisko, Kurs grafiki komputerowej). Proszę równocześnie przesłać informację o zgłoszeniu na adres e-mail: j.w.dobrzynski@gmail.com, celem kontaktu.

Informacje dodatkowe

Grupa powstanie przy minimum 7 zgłoszonych uczestnikach, jeżeli grupa nie zostanie utworzona, wpłacone środki zostaną Państwu zwrócone.

Opinie uczestników o naszym kursie

„Kurs grafiki komputerowej był kolejną wyspą w Archipelagu Rozwoju, do której przybiłam i której zwiedzanie bardzo polecam. Merytoryczna wiedza, inspiracja, niesamowicie uzdolniony i barwny prowadzący oraz wiedza, wiedza, wiedza. Kurs daje wiatr w żagle i rozbudza chęć dalszej pracy. Jego ukończenie daje też to, co jest obecnie tak ważne – umiejętności praktyczne. Programy graficzne przestały być mroczną tajemnicą! Polecam !!!”

blank-profile-picture-973460_1280

Justyna Wendorff

„FENOMENALNY KURS !!! Świetna komunikacja, super kompetentny nauczyciel, wiele cennych wskazówek! Po kursie naprawdę wiele ulotek, reklam i postów można zrobić zupełnie samemu bez dodatkowych kosztów! Polecam z całego serca!”

Kasia Gatz

Kasia Gatz

właścicielka kwiaciarni „Floris”

„Kiedy zastanawiałem się czy zapisać się na Kurs grafiki komputerowej organizowany przez Archipelag Rozwoju, wydawało mi się, że przecież w sumie to umiem w komputery i różnego rodzaju aplikacje graficzne na telefonie… Już po drugich zajęciach kursu wiedziałem, że miałem rację – tylko „wydawało mi się”, że znam się na grafice komputerowej.

W trakcie kursu poznałem wiele darmowych programów oraz źródeł zdjęć i materiałów graficznych. Umiejętność łączenia różnych funkcji tych programów, dała mi możliwość tworzenia niepowtarzalnych i nieschematycznych grafik, które wykorzystuje w pracy oraz prowadzonych mediach społecznościowych, zarówno służbowych jak i prywatnych. 

Zdobyta wiedza i umiejętność łączenia funkcji poznanych darmowych programów graficznych,  pozwoliła mi zrezygnować z korzystania z płatnych aplikacji. Rezygnacja z opłacania nietanich aplikacji graficznych na pewno już wielokrotnie zwróciła poniesiony koszt kursu.”

Szczerze POLECAM.

Kołakowski

Adam Kołakowski

dyrektor Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy

„POLECAM! Uczestniczyłam w Kursie grafiki komputerowej w Archipelagu Rozwoju. Na tych zajęciach poznałam darmowe programy graficzne (Krita, Canva, Photopea), które niejednokrotnie wykorzystuję w mojej pracy. Archipelag Rozwoju organizuje małe grupy uczestników, co tworzy świetną atmosferę na zajęciach i dzięki czemu można bardzo dużo wynieść z kursu (dużo ćwiczeń, niewiele teorii).”

Magda i Marcin Szefflerowie

Magda Szeffler

Właścicielka sklepu i firmy "Świat Smaków"

„Polecam Kurs grafiki komputerowej w Archipelagu Rozwoju. Zajęcia bardzo ciekawe, bogate w wiedzę i działania praktyczne w różnorodnych programach i aplikacjach. Mega przygoda i mile spędzony czas.”

blank-profile-picture-973460_1280

Jakub Schulz

uczeń technikum

„Serdecznie polecam kurs grafiki komputerowej organizowany przez Archipelag Rozwoju. Nie ważne, że nie jesteś uzdolniony graficznie, tutaj uczysz się posługiwać różnymi programami, począwszy od tworzenia obrazków w grafice wektorowej, poprzez edycję i poprawianie zdjęć, aż po tworzenie grafik do celów reklamowych.

Prowadzący zajęcia posiada olbrzymią wiedzę w tym temacie, nie tylko teoretyczną, bowiem pracuje jako grafik komputerowy i potrafi pokazać praktyczne zastosowanie wybranych programów. Do tego tempo przekazywania wiedzy przystosowane jest do tempa przyswajania kursantów.

Dzięki temu kursowi nabyłem kolejne przydatne dla mnie umiejętności w przyjaznej, a jednocześnie profesjonalnej atmosferze. Polecam!”

Wojtek Kuśmirek

Wojtek Kuśmirek

„Jestem bardzo miło zaskoczona  kursem grafiki komputerowej. Prowadzący Pan Karol wnikliwie, od podstaw oraz z odpowiednim podejściem omawiał zagadnienia graficzne. Tworzenie ulotek, wizytówek, papieru firmowego, w tym wycinanie tła oraz przeróbka zdjęć nie jest już tajemnicą! Materiał został przedstawiony przejrzyście, przekrojowo, a co najważniejsze fachowo. Nic dodać, nic ująć. Prowadzący krok po kroku zdradzał tajniki grafiki, dzięki czemu zdobyłam praktyczną wiedzę, jak tworzyć banery w aż czterech wiodących programach: Krita, Canva, Photopea, Gimp oraz stronki do szybszego pobierania obrazów w dobrej jakości jak np. Freepik.

Zdecydowanie polecam zarówno tym, którzy podobnie jak ja, coś już wiedzieli i chcieli poszerzyć swoją wiedzę, jak i tym zupełnie początkującym.”

379412773_589229723218119_2890399442174421063_n

Ania Kołodziej

terapeuta w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lipce

„Od dzieciństwa pasjonuje mnie wszystko, co jest związane z szeroko pojętym „tworzeniem obrazów” (malowanie,  rysunek  itp.). Zapisując się na kurs grafiki komputerowej w Archipelagu Rozwoju liczyłam na to, że możliwości cyfrowego tworzenia, będą równie inspirujące. I nie zawiodłam się. Poznałam możliwości programów i aplikacji graficznych, które pozwalają wykonać nietuzinkowe grafiki łączące różne style i techniki obrazu. Pod okiem kompetentnego (i wyrozumiałego) prowadzącego przećwiczyłam praktyczne umiejętności.  Ogromna ilość funkcji zachęca do samodzielnego eksperymentowania. Kurs grafiki komputerowej  polecam wszystkim, którzy chcą tworzyć własne, niebanalne plakaty, ulotki, posty… Ciekawie i twórczo wykorzystany czas!”

blank-profile-picture-973460_1280

Alicja Heimann

nauczycielka języka niemieckiego z zamiłowaniem do pracy twórczej

KONTAKT

Archipelag Rozwoju

Jarosław Dobrzyński

Aleja Mickiewicza 23

77-400 Złotów

NIP: 767-128-45-25

Nr konta: PKO BP 13 1020 3844 0000 1402 0179 9444

Telefon

E-mail

Social Media